Haber

Ugandalı bakan koruması tarafından öldürüldü

Uganda’nın Çalışma, İstihdam ve Endüstri İlişkilerinden Sorumlu Devlet Bakanı Charles Okello Engola, başkent Kampala’daki evinde öldürüldü. Engola’nın koruması olan ve onu öldüren asker, olaydan birkaç dakika sonra tabancayla intihar etti.

Kimliği henüz belirlenemeyen askerin emekli yarbay Engola’yı neden öldürdüğü bilinmiyor. Görgü tanıkları, askerin mahallede bağırarak havaya ateş açtığını söyledi.

‘ASKER MAAŞINI ALMADIĞINI SÖYLEDİ’

Bir görgü tanığının ifadesine göre asker maaşını almadığını, eşinin hamile olduğunu ve çocuklarını okula göndermediğini ancak bakanın çocuklarının okula gittiğini söyledi.

Olayda yaralanan başka kişilerin de olduğu basına yansırken, sosyal medyada paylaşılan bir videoda olayın ardından çok sayıda askerin Engola’nın konutuna sevk edildiği görüldü. Engola’nın evine çok sayıda bakanın geldiği belirtildi.

ÖNCEDEN SAVUNMA BAKAN YARDIMCISI OLARAK ENGOLA

Uganda Meclis Başkanı Anita Among bugünkü meclis oturumunda “Maalesef bu sabah Engola’nın savunması tarafından öldürüldüğünü öğrendik. Bu kader. Hiçbir şeyi değiştiremeyiz.” dedi. Engola, dışişleri bakanlığına atanmadan önce savunma bakan yardımcısı olarak görev yapıyordu. (BBC Türkçe)

haber-sabanozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu