Haber

Ak Partili Yaşar Kırkpınar, Bakan Bozdağ’dan Adliye Binası İçin Destek İstedi

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komitesi Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a Kemalpaşa’da yeni adliye binasının yapılması için talepte bulundu.

İzmir’in Kemalpaşa İlçesinde geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan lakin müteahhit firmanın fesih hakkını kullanması nedeniyle yapılamayan adliye binası TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde konuşuldu. AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Adalet bakanlığı bütçe görüşmeleri esnasında kelam hakkı alarak, hem hükümet olarak yaptıkları çalışmaları anlattı hem de adalet sisteminin geliştirilmesi noktasında çok önemli çalışmalar yaptıklarını tabir etti.

Kırkpınar, konuşmasının son kısmında ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a Kemalpaşa ilçesinde adliye binası muhtaçlığı olduğunu ve bu hususta dayanak beklediklerini söyledi. Kırkpınar konuşmasında şu tabirlere yer verdi:

“Sn. Bakanım, bir şeyi bilhassa sizlere iletmek istiyorum. İzmir’de Kemalpaşa ilçemizin çok önemli ve değerli bir talebi var. İzmir’imizin Kemalpaşa ilçesin in adliye binası muhtaçlığı vardı. Adliye binamızın ihalesi yapılarak yer teslimi sağladı. Lakin müteahhit firma fesih hakkını kullandı. Münasebetiyle şuan vatandaşlarımızın bizden buranın biran evvel yapılması ile ilgili talepleri var. Buradan bu mevzuyu sizin ve takımınızın dikkatine sunuyor Adalet Bakanlığımızın 2023 yılı bütçesinin iyi olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu